Taichi_SofteningJohn Conroy – (překlad Petra Tesařová)

Grandmaster Yeung Ma Lee vytvořila „Zjemňující cvičení“, do nichž vložila samotnou podstatu principů tai chi. Při výuce zjemňujících cviků začíná od krku a přechází k nohám, aby pomohla usnadnit studentům pochopit principy tai chi a později je aplikovat v tai chi sestavě.

Zjemňující cviky jsou terapeutickými pohyby a zároveň jsou nápomocné při pohybech bojových, protože všechny jejich principy souvisí s Tai Chi Chuan sestavou. Začíná se u krku a propracováváme se postupně dolů směrem k nohám s myšlenkou naučit se, jak oddělit a ovládat jednotlivé části těla: krční, hrudní, bederní, křížovou kost a kostrč. Právě tím je člověk schopen využívat integrální, ucelenou sílu. Cvičení nás také učí, jak používat vnitřní sílu, která je řízena psychickým centrem pupku (psychické centrem zde odkazuje na nakupení nervových zakončení v horním, dolním a středním tan-tienu pro účely paměti tělesných pohybů). Takto se využíváním integrální a vnitřní síly pěstuje vitální síla (čchi).

Prostřednictvím těchto cvičení dochází ke zjemnění spojovacích tkání všech kloubů. Začíná se od páteře, za účelem zvýšení rozsahu pohybu, pro zajištění nerušeného oběhu okysličené krve bohaté na živiny, pro rozvoj pohybu energie bez překážek a pro umožnění přenosu neznehodnocených zpráv z nervového systému. Tím se může zlepšit zdraví mysli, těla i nervového systému. Cvičení jsou cenná také proto, že fungují jako osobní tool-box (zásobník) pro řešení individuálních problémových partií tak, aby mohlo dojít k obnovení rovnováhy celkového zdravotního stavu.

Já, John Conroy, i nadále vyučuji tato zjemňující cvičení od Grandmaster Yeung Ma Lee. Umožnila mi porozumět principům tai chi a zlepšit držení těla vestoje, správně sladit mé kosterní svaly tak, abych mohl k řízení pohybu energie používat svou mysl. Také rozumím tomu, jak využít tuto energii k pohybu svého těla. To je základní koncept tai chi – použití jin a jang neboli pozitivních a negativních sil.

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/04/Taichi_Softening.pnghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/04/Taichi_Softening-150x150.pngcvTai Chitai chiJohn Conroy - (překlad Petra Tesařová) Grandmaster Yeung Ma Lee vytvořila 'Zjemňující cvičení', do nichž vložila samotnou podstatu principů tai chi. Při výuce zjemňujících cviků začíná od krku a přechází k nohám, aby pomohla usnadnit studentům pochopit principy tai chi a později je aplikovat v tai chi sestavě. Zjemňující cviky jsou...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy